Červenec 2012

Únor

27. července 2012 v 13:04 Téma týdne
Nejdřív jsem vůbec netušila, co bych mohla o měsíci psát.. Jestli o měsíci, co denně svítí na obloze, nebo o 12 měsících v roce. Ale jelikož každý píše o tom na obloze, tak já zkusím něco jiného. :) Každý rok je 12 měsíců, ale ne každý rok má únor stejný počet dnů. Zvláštní, že? 3 roky má 28 dní a najednou, ten 4. rok má dní 29! Já vlastně ani nevím, proč to tak je. Prý kvůli nějakému tropickému roku, který trvá 365, 242 192 129 dne. Každý rok má 365 dnů a čtvrt. Ty čtvrtky se sečtou a 4. rok je o den více. Ale proč není jen normálních 365 dnů ročně? Proč je tam ta čtvrtka, která tím vším zamíchá? Když se někdo narodí 29.2. tak asi není moc šťastný. Ale na druhou stranu.. Může říkat, že je mladší. :D Když má narozeniny jen jednou za 4 roky. Normálně by mu bylo třeba 20, ale on může říct, že mu je 5 let. Vtipné a neuvěřitelné, ale vlastně to tak je. :D Když jsem se pustila do tohoto tématu, myslela jsem si, že napíšu jen pár vět, které zná každý ze školy, ale nakonce mi to nedalo a musela jsem si přečíst články o přestupném a tropickém roce, o gregoriánském a juliánském kalendáři. Díky tomu jsem zjistila, proč např. v Srbsku mají Vánoce až 13 dní po nás. Pořád se totiž řídí podle juliánského kalendáře, kdežto my používáme ten novější- gregoriánský.
Jestli vás tohle téma zajímá a chcete se dozvědět více, tak není nic snazšího, než kouknout na wikipedii, zadat "přestupný rok" a u něj najdete i další související články. :) Doufám, že zjistíte něco nového, co vás třeba překvapí, jako mě.

Buď optimista!

22. července 2012 v 14:11 Téma týdne
V dnešní době asi nikdo není plný optimismu.. Každý na všechno kouká moc černě a všem závidí i maličké hlouposti, přitom on má třeba deset věcí lepších než ten, kterému závidí tu jednu. Pořád si říkáme, jak na tom jsme špatně, když třeba nemáme na značkové věci, ale za to máme rodinu, která je tu vždy s námi a jsme zdraví. Jiní lidé mají vážnou nemoc a stejně se snaží být optimističtí a věří, že to zvládnou. :) Z takových lidí by si každý měl brát příklad a neříkat, jak je na tom špatně, když není. Já také nejsem moc optimistická. Vždycky spíš myslím na to horší, co se může stát a potom když to dopadne líp, než jsem si představovala, tak z toho mám větší radost, než kdybych věděla, že to prostě bude dobré. Ale to není ten nejlepší přístup. Měli bychom myslet na to dobré a ne na to špatné, protože čím víc myslíme na špatné věci, tím spíš se nám opravdu stanou. Takže jediná rada- Buďte optimisté, myslete na dobré věci, na to, jak jste na tom dobře, nikomu nezáviďte a važte si toho, co máte! Kdykoliv to totiž můžete ztratit..

Sen

13. července 2012 v 12:14 Téma týdne
Každý má svůj sen a snaží se ho uskutečnit. Ten největší, který mu hodně ovlivní život, snad k lepšímu, když je to jeho největší přání. Já nějaký speciální, zvláštní sen nemám. Třeba to ještě přijde.. Ale každopádně sním o tom, že úspěšně dokončím Obchodní akademii, udělám maturitu (hlavně z angličtiny, které se bojím), přijmou mě na nějakou skvělou vysokou (ještě pořád nemám úplně jasno v tom, co bych chtěla dělat.. buď pokračovat v ekonomice, nebo nějakou psychologii), najdu si skvělou práci, která mě bude bavit a bude moc dobře vynášet. S hodně penězi pomůžu lidem, kteří to potřebují a nějak bych chtěla zachránit naši republiku, protože ta se za chvíli sama zlikviduje. No s tou záchranou to nevidim moc růžově, takže se nejspíš někam odstěhuju. Mým asi největším snem je, jet do Ameriky! Nevím přesně kam, ale prostě se tam podívat na to všechno úžasný: Disneyland, New York, Las Vegas, Los Angeles, Mexiko.. Jenže to by chtěl asi každý a jen někomu se to splní. Doufám, že mně ano. :P Poslední dobou si taky přeju jet do Irska, najít si tam práci a užívat si toho všeho. Jen mě odpuzuje to počasí.. Ale do té doby, než někam budu moct se ještě všechno změní. Takže sny se mění, jako se mění lidé, jejich zkušenosti a názory. :) Vy si ten svůj sen udržte a držim palce ať se vám uskuteční!

Tajemství^^

5. července 2012 v 11:48 Téma týdne
Každý má nějaké tajemství, které nikomu nechce nebo nemůže říct. Většina lidí ale nedokáže udržet svá tajemství a alespoň s někým se o ně chtějí podělit.. Řeknou ho svému kamarádovi, kterému věří, ale spoustu takových kamarádů to také neudrží a pošlou to dál a dál, až z toho není tajemství. Někteří se s tím chtějí pochlubit, jiní potřebují pomoct, nebo tím někomu ublížit. Tajemství už není to, co bývávalo. Dříve byli lidé hodnější, skromnější a dalo se jim více věřit. Teď se všechno vykecá a nic nezůstane utajeno.
Jsou také tajemné věci, místa, živočichové,.. Ti tvorové, kteří nemluví jsou tajemní. Nikdy nevíte, co po nás chtějí, jestli nám něco chtějí naznačit, jak se zrovna mají, atd.
Tajemná místa bych hledala asi někde hluboko v lese, nebo u rozpadlých domů, kravínů a všude tam, kde to vypadá tak nějak strašidelně. Tajemno je vlastně strašidelné, protože nevíte, co můžete čekat, jestli se máte bát, nebo těšit. I překvapení je vlastně tajemstvím. :)
Tajemství je všude kolem nás a je jen na nás, jak na to budeme reagovat a jestli vše budeme prozrazovat, nebo si tu úžasnou věc necháme jen pro sebe.