Osobnost

13. listopadu 2012 v 12:06 |  Téma týdne
Každý má svou jedinečnou osobnost. Někdo je od pohledu grázl, ale uvnitř je to milý člověk, jiný zase vypadá jako andílek, ale duši má ďábla. Existuje několik miliard variant, protože KAŽDÝ člověk je jiný. Každý z nás je osobnost. Sice si můžete myslet, že vaši nejlepší kamarádi (možná i jiní lidé, třeba z rodiny) jsou stejní jako vy, ale není to pravda. Jste si jen podobní, protože nikdy dvojice ani více lidí nemá stejné vlastnosti, myšlení, názory, vzhled.. Každého okolí bere jinak a každý z toho okolí se na něj jinak dívá. Někdo může mít jednoho kluka za zlatíčko a druhý za darebáka, vždy záleží na tom, jak ho ostatní vidí, podle jakých kritérií člověka hodnotí a co všechno jsou schopni přehlédnout a nepřijde jim to podstatné. Například když jsme zamilovaní, vidíme i sebe míň hodného kluka jako toho nejlepšího, nejúžasnějšího člověka na světě, přitom tomu tak být nemusí, ale my ho vnímáme jinak. Vidíme ho v tom lepším světle. To je také důležité. Když má někoho rádo spoustu lidí, je společenštější, když málo, je spíše uzavřený a i to tvoří jeho osobnost. Přátelé, rodina, vychování, bydliště, škola.. To vše nás ovlivňuje, ať už chceme, nebo ne. Jako jedinečná osobnost se narodíme a je jen na nás (a ovlivňujících faktorech), jak ji budeme dále rozvíjet. Ať už je z nás kdokoli, vždy se to stalo nějakým následkem.
Každý je jiný, neměli bychom např. všechny Romy házet do stejného pytle, protože každý se narodil jinde, do jiné rodiny, v jiném městě, do jiné společnosti a je jinak vychován. Z některých mohou být zloději, z jiných pylně studující a po té pracující lidé. Nikoho neodsuzujte podle toho, jak vypadá, možná ani ne hned podle toho, jak se chová. Protože se vždy můžete splést a tu svou osobnost, kterou někteří tají, vám ukáží až na poslední chvíli.
A ještě něco. Nestyďte se za to, jací jste, je to váš život, vás poznamenali vaše zážitky a měnit svou osobnost kvůli nikomu nemusíte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bonn Bonn | Web | 17. listopadu 2012 v 20:33 | Reagovat

Dobrá práce Jane. (y) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama