Únor 2013

Dnešní problémy

24. února 2013 v 15:23 Téma týdne
Čím tak začít? Myslím, že těch problémů je příliš a snad pořád přibývají, i když už si myslíme, že horší to snad ani být nemůže, ale podívejme - může! V Česku je možné snad všechno. S tou 'skvělou' vládou je vše opravdu 'skvělé'. Nevím, co přesně by se mělo udělat, aby se zde zlepšila situace, ale něco určitě ano! Ti nahoře by se měli zamyslet a něco konečně začít dělat, jinak ani nechci vidět, jak skončíme. Myslíte, že se to všechno jednou spraví? Že se přestane ve vládě krást? Že přestanou zvyšovat daně a snižovat různé příspěvky? Že se tam ukáže někdo rozumný a postaví českou ekonomiku spátky na nohy? Já nevím, už začínám pochybovat o tom, že by to šlo, ale pořád doufám. Doufám, že jednou přijde někdo, kdo se nenechá jen tak uplatit a půjde do všeho po hlavě, jen aby se nám dařilo lépe.
Dalším problémem je také chování dnešních dětí. 12leté holky se baví o tom, jak měli sex. Nevím, jestli si jen vymýšlejí, nebo jsou opravdu tak hloupé a už ho opravdu měly. Všechno se teď nějak rychle a nebezpečně posouvá. Někdy si tak říkám, že žít v době mých rodičů nemuselo být tak špatné. Ale ono je možné, že se to dělo také, jen se o tom tak nemluvilo, jako teď. Nevím, jestli je dobré všechno všude zveřejňovat, nebo by se měli věci raději tajit. Obojí má své plusy i mínusy. Každopádně se mi tenhle život moc nelíbí. Takže jestli si tohle přečetl někdo vlivný, tak s tím prosím něco udělejte. Děkuju.

Mamka

24. února 2013 v 15:05 Ti nejlepší
Pěkně dlouho jsem nic nenapsala, takže se konečně dám do pokračování.
Maminka moje milovaná.
Jojo, sice jsem si říkala, že napíšu o kamarádech, ale když ona je jedna z těch skvělých osob v mém životě.
Máma je ten nejdůležitější člověk na světě. Ona vás porodí, postará se o vás, dá vám najíst, uklidí, vypere, upeče něco dobrého, naučí vás chodit, zavazovat si tkaničky.. a hlavně vás naučí žít! Samozřejmě, že spolu s tátou, ale přece jen bych řekla, že mamka je o trochu důležitější. Možná, že kluci to mají naopak, nebo i některé holky, ale já mám prostě radši mamku. Vždycky tu byla se mnou. Při každém problému mi pomohla a zastává se mě, když se tátovi něco nelíbí. Ji bych za nic nevyměnila. Je to ten nejlepší člověk. Mamka je číslo jedna v mém životě a měla by jím být i ve vašem. Je mi strašně líto těch, které maminka opustila. Ať už z jakéhokoli důvodu.. Musí to být sakra těžké! Také mě mrzí, že si někteří lidé mámy neváží, protože ona je ta, která je vychovala a dala jim vše potřebné. Chápu, někdo třeba nemá tak skvělou mámu jako já, ale i tak by ji neměli urážet před svými kamarády ani nikde jinde.
Vždycky jsem věděla, že moje máma je prostě skvělá! Je strašně hodná, milá, přátelská, obětavá, spolehlivá.. Má jen ty nejlepší vlastnosti. Kupodivu ji mám ráda pořád víc a víc. Vždycky se dokáže správně zachovat. Když potřebuju být sama, nechá mě a do ničeho se nešťourá. Když mám dobrou náladu, ona také. Když se nudím, už mi neříká, ať jdu uklízet nebo tak, ale začne říkat hlouposti, aby mě zabavila. Je to strašný blázen. Nevěděla jsem, že mámy můžou být tak ulítlé jako je ta moje. Je s ní strašná sranda, je tak skvěle praštěná. Ona snad ani neví, jak je skvělá, ale myslím, že by to měla vědět. Miluju ji a děkuju za všechno, co pro mě pořád dělá. Nebýt mámy, tak by nebylo ani mě.