Březen 2013

Vlak života

19. března 2013 v 18:30 Téma týdne
Každý z nás si do nějakého 'vlaku' nastoupil když se narodil. Ze začátku jedeme všichni poměrně stejnou rychlostí. Jsme si rovni, bavíme se všichni se všema, nikdo nemá navrch, nikdo neřeší nějaký majetek nebo postavení rodičů. Jsme malí, nevinní a nemáme ani představu o tom, že bychom mohli někdy řešit takové blbosti a kvůli tomu se cítit nadřazení. Ale čím jsme starší a rozumnější (dá-li se tomu tak říkat), tím více tyto hlouposti a zbytečnosti řešíme a vybíráme si podle nich své potencionální přátele. Jenže ti mohou mít zase o něco vyšší žebříček hodnot a tím pádem se s námi oni nemusí chtít bavit. Někdo se pořádně rozjede a téměř všem ujede. Najde štěstí, lásku, bohatství a je na úplně jiné koleji než ostatní. Někdo jiný se naopak třeba úplně zastaví. Ztratí vše, co doposud měl - rodinu, lásku, domov, přátele.. Někdy si za to může sám, ale někdy ne, jenže to ostatní neřeší. Vidí člověka v otrhaných neznačkových hadrech, bez rodiny, bez přátel a jen tak ho vyřadí, aniž by se ho snažili pochopit a uvědomit si, jak to má těžké už takhle, natož když se s ním všichni odmítají bavit. Jiní lidé se drží na optimální rychlosti. Nestojí, ale ani se nebojí přibrzdit a nabrat k sobě ostatní a třeba jim i pomoci. Já si myslím, že ta střední 'rychlost' je nejlepší. Nebýt na dně, ale ani se nad nikoho nepovyšovat. Snažím se o tu nejlepší cestu, ale není to tak lehké, takže chápu ostatní, že nejsou zrovna nejlepší, ale nemusejí být ani nejhorší.
V průběhu života si můžeme vybrat, jakým vlakem pojedeme, s kým a za jakou cenu. Někdo si bohužel vybírat nemůže, ale těch není mnoho. Každý má alespoň malý podíl na tom, co se s ním bude dít dál. I ti, kterým se už od začátku moc nedaří, se to mohou pokusit zlomit a udělat něco pro to, aby se dostali do lepšího vlaku, mezi lepší lidi. Věřím, že když budou věřit a snažit se, tak se jim to povede. Držím palce, ať si všichni vyberete tu správnou cestu a máte se co nejlépe, ale nezapomínejte na ostatní, hlavně na ty, kteří vám pomohli se dostat dále.

Hlavně nedopadněte takhle. (:D)

Místo, kde chci žít

14. března 2013 v 11:59 Téma týdne
Takových míst by bylo víc, ale vezmu to od začátku. Tady, kde žiju teď. Mám tu spoustu přátel, rodinu, přítele, školu, jsem tady zvyklá a docela se mi tady i líbí. :) Bydlím na vesnici a za to jsem ráda! Asi bych nechtěla bydlet ve městě. Tam je všechno naškatulkované a skoro každý dělá to samé. Za to na vesnici si každý jede podle svého. Někdo chodí na procházky, někdo blbne na hřišti, někdo prolézá lesy, ale někdo také sedí zavřený doma. Na vesnici nejvíc miluju ten prostor, nikdo vás nehlídá, můžete si jít kam chcete, dělat co chcete a nemáte stále za prdelí policii nebo kamery. Sice se tu zná každý s každým, takže když někdo něco udělá, tak to každý ví, ale dál se to moc nešíří. Občas mě štve, že musím strašně blbě dojíždět a nemáme tu ani obchod, ale jinak je to fajn.
Druhé místo by bylo u babičky na Šumavě. Nádherná příroda, hodní lidé, spoustu milých kamarádů, hodně míst na výlety.. Tam je vše, co potřebuji. Je to úplně jiné než tady. V něčem lepší, v něčem horší, ale obě možnosti jsou fajn. Možná, že kdybych tam bydlela, tak by se mi tam tolik nelíbilo, to nemůžu posoudit, ale teď se mi tam líbí straaašně! Nechápu, jak se tam brácha může netěšit. Já jak slyším něco o Šumavě, tak už si všechno plánuju třeba půl roku dopředu. Mrzí mě, že tam jezdíme tak strašně málo, ale ono jezdit 200 kilometrů třeba každý měsíc.. To by asi nešlo.
Další místo je někde mimo ČR. Někde, kde se neřeší blbosti, ale podstatné věci. Kde se ti nahoře starají o obyčejné lidi. Všichni si žijou dobře a nemusí si hlídat každý krok a šetřit na každém soustu. Kdybych mohla žít v zahraničí, tak by se mi to možná líbilo i v nějakém luxusním městě. Moře, sluníčko, párty, Disneyland.. :D
Myslím, že nejsem tak náročná, takže nemám nějaké vybrané místo. Stačí, když se budu mít fajn, budu mít pořád kolem sebe spoustu přátel, úžasnou rodinu a velký, ale útulný dům. Také bych byla ráda za víc peněz, ale to chci asi moc, když v téhle době si všechny peníze nechávají páni nahoře.

Kopce, pole, louky, lesy a Helfenburk v jižních Čechách.