Potrat

2. září 2013 v 17:18 |  Téma týdne
Většina lidí s potratem nesouhlasí. Hlavně když se překročí určitá doba, do kdy se může dělat. To samozřejmě chápu, když se potom snižuje šance znovu otěhotnět téměř na nulu a můžou nastat potíže. Ale proč by normální potrat existoval, když by ho nikdo neschvaloval? Doktoři na to nejspíš přišli proto, aby mladým lidem ulehčili život. Vlastně nejen mladým, ale u těch je to asi nejčastější. Nedají si pozor a najednou zjistí, že jich je o jednoho víc. Panikaří a nevědí, jestli si dítě nechat, ukončit školu a prakticky si zničit život (i když někdy to může být i pro mladé super zkušenost), nebo si nechat dítě vzít a tím zničit život jemu. Je to opravdu těžké rozhodování a sama nevím, co bych v této situaci dělala. Ale jelikož jsem právě na začátku třetího ročníku a chtěla bych jít i na vysokou, tak bych šla nejspíš na potrat. I když je to určitě alespoň v nějakých případech nebezpečné, ale mít dítě takhle mladá... To si opravdu nedokážu představit.
Na druhou stranu se ale některé ženy snaží otěhotnět, konečně se jim to po dlouhém snažení podaří, těší se z malého přírůstku do rodiny, nakupují věcičky a najednou se něco stane. Dojdou si k doktorovi a zjistí, že potratily. Že přišly o tu radost, kterou měly, na kterou se těšily a se kterou počítaly. Třeba se už nikdy nebudou snažit o to, mít dítě, protože se budou bát, že o něj zase přijdou. Nebo se o to pokusí, ale opět se jim stane tohle.
Jeden se snaží dát dítě pryč jakýmkoli způsobem a druhý by zase dal nevím co za to, aby ho mohl mít. Je to opravdu složité. Ale já si myslím, že když už se chtějí toho dítěte vzdát, tak by ho měli dát k adopci. Ale i tím bohužel promarní skoro celý rok.

Kdo by si nezamiloval takového malého roztomilého tvorečka? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 2. září 2013 v 18:28 | Reagovat

Souhlasím s tebou, asi nejde úplně říct, jestli je potrat dobrý, nebo špatný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama