Skvělý život venkovana

17. září 2013 v 18:11 |  Téma týdne
Tohle TT mi hraje do karet. Jelikož bydlím na vesnici a jsem za to strašně ráda, tak o tom i ráda něco napíšu. :)
Někteří lidé (ti z města) si nejspíš musí myslet, že je to strašně nudné, otravné, beznadějné, pro chudáky a kdo ví, co ještě. Také některým lidem, kteří žijí na vesnici, to nemusí připadat zrovna super. Musíme dojíždět do školy někdy hodně daleko, v malé vesnici máme maximálně tak deset kamarádů (to zrovna u sebe přeháním, mám tady dva :D), takže i za těmi dalšími musíme dojíždět. Když potřebujeme k lékaři, nestačí ujít pár kroků, ale musíme se tam nějak dopravit. Nejlépe autem, protože autobusy jezdí, zrovna když je nepotřebujeme, vlak v takové maličké vesničce, jako je ta moje, opravdu neexistuje a pěšky nemocní přeci nepůjdeme. Nevýhodou je také to, že zde nemáme žádný obchod. "Čerstvé" pečivo můžeme mít maximálně vytažené minulý večer z mrazáku, nebo ti, kteří si rádi přivstanou a rádi se projedou do vedlejšího města na nákup, ho mohou mít opravdu čerstvé. I když, jak kde. V některých obchodech je občas ještě horší než to, co si vytáhneme z mrazáku.
Jo, jinak je to na vesnici vážně super! :) Podle mých předchozích slov to zatím sice vypadá na opravdu beznadějný život, ale opak je pravdou. Života na vesnici si opravdu vážím. Naučilo mě to, řekla bych, víc než život ve městě. Ve městě jsou všichni vypiplaní, jsou zvyklí na pohodlíčko a hnusný vzduch. Ovšem na vesnici se o sebe musíte umět postarat. A starat se musíte nejen o sebe, ale i o své domácí mazlíčky, které má na vesnici snad každý. Nakrmit psy, kočky, křečky, případně slepice, dojít se psem na procházku (ale to není nutné, pokud máte velkou zahradu), okopávat záhonky, sázet květiny, sít zeleninu, sbírat popadané ovoce..
Život na vesnici mi dává hodně. Radost, starost, pobavení, blbnutí.. Po vesnici můžu chodit v teplákách, nenamalovaná a místo braní si čoček, si vystačím s brýlemi a nikdo si toho ani nevšimne. Za to ve městě už byste byli za podivína. Na vesnici je také klid. Nejezdí tu tolik aut, nehučí továrny a železnice, je tu lepší vzduch, hezčí příroda. Můžete jít bez problémů na houby, kde potkáte spoustu známých, protože na vesnici se všichni znají a ti vám, když budete mít štěstí, přenechají nějaké své úlovky. Nebo můžete jít do lesa jen tak. Pročistit si hlavu, pořádně se nadechnout, a když už jste v tom, vezmete na procházku svého milovaného psího přítele, který bude skákat blahem. Pokud máte to štěstí a potkáte kamaráda/ku, nejspíš nikam nebude spěchat, protože na vesnici nejsou žádné bary, kam by každý večer všichni museli chodit, takže si v klidu pokecáte.

Ještě pořád si myslíte, že je život na vesnici horší, než ve městě? Já teda ne. Přijde mi, že tu máme větší svobodu, nemusíme dělat to, co ostatní a nikdo nás nehlídá jako ve městě. Když se nám po městě přece jen zasteskne, kdykoli můžeme těch pár kilometrů dojít nebo dojet.
Ať už žijete kdekoli, buďte rádi, za to, co máte. Jiní by s vámi třeba hned měnili. (Ale já ne. :P)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hiroko von Rabersdorf Hiroko von Rabersdorf | 5. října 2013 v 23:16 | Reagovat

Amen. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama