Introverti

5. října 2013 v 21:04 |  Téma týdne
Introvert - člověk jako každý jiný. Občas mám takový pocit, že mezi ně patřím, ale jsou to jen nějaké dny bez nálady a schopnosti komunikovat s jinými lidmi. Pak ale přijdou dny, kdy jsem totálně otevřená všemu a všem. :D Mám kamarádku, která do téhle skupiny jisto jistě patří a má to docela těžké. Nikomu se s ničím nechce svěřovat a když už ji k tomu dokopu, tak to z ní leze jak z chlupaté deky. Alespoň, že ke konci se konečně rozmluví a můžu jí pomoct. Nevím, jestli to tak má každý, nebo je každý úplně jiný. Ale to první mají společné. Také se s nimi podle mě moc lidí nechce bavit, protože se musejí pořád snažit, aby s nimi prohodili nějaké to slůvko. Nevím, proč jsou takový, nejspíš mají nějaké problémy doma a podobně. Samozřejmě, že s nimi může být velká stranda jako s jinými, jen si k nim prostě musíte najít cestu a hned na ně nekašlat. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ká | Web | 5. října 2013 v 22:37 | Reagovat

Kásný článek :-) Máš skvělý blog, moc se mi líbí dessing :-)

2 Janča Janča | 5. října 2013 v 22:47 | Reagovat

Vážně? Strašně děkuju :)

3 Hiroko von Rabersdorf Hiroko von Rabersdorf | 5. října 2013 v 23:10 | Reagovat

Introvertismus není úplně o tom, že se "nechce" bavit. Je to i o spoustě dalších aspektů. Já o sobě tvrdím, že jsem introvertní-extrovert. Nikomu nepovídám o tom, co se děje uvnitř mě, což mě jakožto introvertního jedince zajímá dost slušně, ale zároveň ráda plkám s kamarády o nesmyslech a poslouchám, co je trápí.
Každopádně introvert jako takový nemá ani tak problém "vyjít" s lidmi nebo s nimi komunikovat /to zas je trochu jinde/, spíš je zaměřený na sebe, na svoje nitro a svoje city. Má svůj vnitřní svět a ten je pro něj stěžejní. Extrovert je "do světa" rád poslouchá, rád mluví o tom, co se děje uvnitř o čem přemýšlí. Navíc extrovertní lidi jsou hodně často ti, co nejdřív něco udělají a pak až myslí. Introvert všechno dopředu třikrát promyslí. A tak podobně. :)
Ale teda s těma "problémama" jsi trochu mimo. Introvertní nebo extrovertní jsou lidi přirozeně. Tak jako jsou někteří usměvaví a jiní zamračení, někteří milí a "fajn" a jiní protivní. Extro nebo introverze je spíš charakterový rys. :)

4 Hiroko von Rabersdorf Hiroko von Rabersdorf | 5. října 2013 v 23:11 | Reagovat

Ale s tou svojí kamarádkou máš asi pravdu. Introvertní lidi se o svých problémech baví jen neradi, a když už  tak je pro ně (pro nás) těžké hledat slovat. :)
A teda nevím, jestli se dá nějak specifikovat introvertní humor, ale ten můj je dost suchej a černej. :D I když to je podlě mě taky spíš člověk od člověka. :D

5 Janča Janča | 6. října 2013 v 11:59 | Reagovat

[3]: Však tam píšu, že nevím, proč jsou takový, jestli to tak mají už dané, nebo je to kvůli nějakému problému a psala jsem to podle chování té kámošky, u které to podle mě je kvůli těm problémům, protože dřív bývala dost komunikativní a od té doby, co u ní jde vše od 10 k 5 a od 5 k 0, tak je to čím dál horší a radši poslouchá písničky a čte si, než aby se s někým bavila a smála.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama