Prosinec 2013

Rok 2013

27. prosince 2013 v 20:39 Téma týdne
Rok 2013 mi přinesl spoustu překvapení. První vážný a dlouhotrvající vztah, který zatím ještě trvá, (!) třetí ročník plný zajímavých okamžiků (konečně jsem postoupila do okresního kola v češtinské olympiádě a stále si vedu velmi dobře ve školních kolech z psaní všemi deseti, krásně se nám povedla Vánoční akademie a tak dále), navštívila nás na celou zimu babička ze Šumavy, kterou sem sotva dotáhneme na týden v létě, natož na několik měsíců (takže tleskám), nějaké ty zvraty s kamarády, nové zážitky, krásné Vánoce, i když jsem je měla chvíli zkažené, ale pohled na celek mi to nezměnilo. A hlavně poprvé nebudu na Silvestra v našem skvělém domečku plném alkoholu a rachejtlí, ale ještě nemám tušení, kam teda půjdu. :( Vůbec bych nepohrdla nějakými vašimi nápady. Myslím, že tento rok byl skvělý a dost nevyzpytatelný. Rok 2014 může být klidně ještě lepší. Tak šťastný nový rok a vše, co s tím souvisí. :)
Můžete mi sem napsat něco, co vám udělalo tento rok výjimečným.


Vztahy

20. prosince 2013 v 19:05 Téma týdne
Můj vztah právě neprobíhá zrovna nejlíp. O to víc mě to štve, když jsou Vánoce. To by všichni přece měli být v pohodě a ne si stále lézt na nervy, hádat se a slibovat, co nechtějí splnit. Nevím, jestli je to normální, nebo ne. Jestli takové období občas prostě přijde a pak zase stejně lehce odejde, nebo se musí dvojice snažit. Nebo je to snad nějaká 10 měsíční krize? Jsme už spolu docela dlouho a proto to začíná skřípat? Nebo se blíží konec tohoto vztahu? Jelikož jsem nikdy žádný takhle dlouhý vztah neměla, tak nemám zdání, čím to je a jestli to ještě vůbec půjde zachránit. Jak to máte vy? :) Jste se svou drahou polovičkou šťastný a velmi spokojený pár, nebo si lezete na nervy a sotva se můžete vystát? A nebo se vám tyhle dva stavy střídají, jako poslední dobou nám?

Jednou takhle veselí na procházce :)

Češi aneb Jak to s námi (ne)jde

14. prosince 2013 v 10:17 Téma týdne
Dřív jsem byla ráda za to, že jsem se narodila zrovna v Čechách. Úžasná krajina, hodní lidé, super obchody, příznivé ceny a v té době i platy. Ale teď? Nechci tu naši malou zemičku jen urážet, jako většina z nás, ale nevím, jestli o ní ještě vůbec jde mluvit v dobrém. Jenže ona za to nemůže. Můžou za to politici, kteří si myslí, jak jsou skvělí, když si můžou nahrabat miliony, ale že ostatní lidé kvůli nim trpí? Pche, to je vůbec nezajímá. Nebo že se zde všechno pěkně hroutí? No a co, oni mají přece všeho dost a při nejhorším se můžou odstěhovat někam, kde jsou lidé zodpovědnější. Ono kdyby konečně nastoupil někdo, kdo by to tu celé od základů změnil a nastolil by lepší systém, tak by to zde bylo zase skvělé jako dřív. Všichni si stěžují na komunisty, kteří tu byli dřív, ale ono se těm lidem vedlo snad lépe než teď, kdy můžeme všechno a nic. Potřebovali bychom totiž nějaké ty zásady a tzv. "strop" kam až můžeme jít. Ono je to vidět už v několika průzkumech. Například, že jsme největší konzumenti marihuany, jsme na vrcholu i v pití alkoholu a kdo ví, jakého dalšího svinstva. Mladí říkají: "Super, aspoň v něčem jsme první!" Jenže nevím, kdo by chtěl být první zrovna v tomhle. Na to, že většina Čechů nemá peníze, tak se tu pěkně chlastá. Asi aby zahnali žal z toho, že nemají peníze na nic dalšího, tak si zajdou s kamarády nadávat do hospůdky. Jojo, jenže takhle se to nevyřeší. Tak alespoň že máme dobrá jídla. :)


Advent

8. prosince 2013 v 13:24 Téma týdne
Je skvělé užívat si tu předvánoční atmosféru všude kolem. Mám Vánoce a jejich součásti strašně ráda a vždy se na to od podzimu těším. Když už musí být zima, tak alespoň zkrásněná. Poletující sníh, světýlka na oknech, ve výlohách, na lampách a všude v ulicích, vánoční trhy, velké nákupy, pečení cukroví, předvánoční úklid.. To vše s příchodem Vánoc souvisí a dělá je to o to kouzelnějšími. Jak to tak píšu, cítím se úplně uvolněná, protože myslím na to vše krásné. Sice s Vánoci přichází také shon, který téměř nikdo nemá rád, ale když si o Vánocích sednete v klidu k televizi, koukáte na tradiční pohádky, jíte cukroví, máte skvělou štědrovečerní večeři, zpíváte si koledy, potom slyšíte zvuk zvonečku a jdete si rozbalovat dárky, to je přece úžasné. Nevím, jak vy, ale já miluji zdobení stromečku. Strojím ho už od malička s taťkou na Štědrý den, kdy mamka vaří oběd, ale těším se na to už týden dopředu. Někdo ho také týden dopředu, nebo alespoň den, připravuje, ale my bohužel až v ten očekávaný den. Možná, že je to dobře, protože mi tím alespoň utíká to čekání na Ježíška.
Už snad jen poslední věc, kterou vám chci sdělit. Užijte si tyto krásné dny v klidu, moc se nerozčilujte a ať máte krásné Vánoce! (Což docela předháním, ale co už :)) A snad se nám tento rok poštěstí a uvidíme na Vánoce také trošku sněhu. :)