Leden 2014

Zima

31. ledna 2014 v 17:09 Téma týdne
Letošní zima je celkem nevyzpytatelná. Chvíli sněží, pak zas prší, chvíli mrzne, pak je najednou +10 °C a svítí sluníčko, že je to jak na jaře. O vánočních prázdninách jsem strašně doufala, že bude sníh, ale bohužel nebyl, takže jsem si řekla, že už mi nebude vadit, když tenhle rok bude taková kratší zima. Musíme akorát chodit nabalený, kloužou se silnice a chodníky, div si nerozbijeme pusu.. Ale když v týdnu nasněžilo, tak se mi to zase nějak začalo líbit. No jo, jenže sněžilo jeden den a potom zase nic. Sice to až do dneška alespoň netálo, jenže z toho mála se nedá postavit ani miniaturní sněhuláček, natož jít sáňkovat. Zajímalo by mě, jestli v blízké době nějaká ta zima přijde, nebo už nás zase opustila. A jestli přijde, tak doufám, že ne třeba až v březnu. To už se chci těšit na léto a prázdniny a ne se klepat zimou. Co vy? :)


LÁSKA - citáty

26. ledna 2014 v 20:43 Téma týdne
Rozhodla jsem se, že tentokrát nebudu psát nějaký článek s mýmy názory na lásku, ale dám sem nějaké citáty, které se vám třeba zalíbí a budou se i hodit.


"Láska je hnutí, co nutí dva blázny do blbnutí."

"Odmítáme ty co nás milují, a milujeme ty co nás odmítají." - Seneca

"Láskyplný člověk raději sám prožívá bolest, než by ji jiným působil." - Robert Burns

"Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, abys nezmokl. Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě." - John Lennon

"Koho milujeme, toho nejsme nikdy pevně rozhodnuti opustit, i kdyby nám sebevíc ublížil." - Colette

"První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pomatuješ jeho číslo." - Emile Zola

"V mládí ztrácíme rozum kvůli lásce, později ztrácíme lásku kvůli rozumu." - Francois-René de Chateaubriand

"Pravá láska je stav, ve kterém člověk cítí osudovou potřebu být neustále s milovanou bytostí." - Karel Čapek

"Je třeba být si trochu podobni, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali." - Jean Jacques Rousseau

"Láska se ptá přátelství: "Proč jsi na světě, když existuji já? Protože ty pácháš bolesti a rány, ale já je hojím." - Kramná

"Je těžké vyhnout se žárlivosti, jestli toho druhého milujeme více než sebe." - Friedrich Von Bodenstedt

"Láska není náchylnost jednoho k druhému, ale neschopnost žít jeden bez druhého." - Friedrich Dürrenmatt

"Cítit, milovat, trpět, obětovat se bude vždycky obsahem života ženy." - Honoré De Balzac

"Muž chce být první láskou ženy, žena poslední láskou muže." - Victor Hugo

"Člověk miluje, protože miluje. Není k tomu žádný důvod." - Paulo Coelho


Tak to by asi mohlo stačit. Omlouvám se, že jsem v podstatě dávala jen Ctrl+C a Ctrl+V, ale nějak jsem tenhle týden neměla čas a až někdo bude hledat citáty o lásce (třeba já), tak jich aspoň bude několik pohromadě tady.

Noc

18. ledna 2014 v 14:25 Téma týdne
Noc je ta záhadná část dne, kdy mě dokáže vylekat i naše roztomilá kočička nebo dokonce nic. Myslím tím, že se třeba podívám rozespalá do tmy a vidím postavu, zatímco tam není ani věšák nebo něco podobného. Vlastně ten, kdo mě děsí je moje fantazie. Zrovna nedávno se mi to stalo. V noci se mi zdál sen, že u nás v domě byli duchové a chvíli potom jsem se vzbudila. No co myslíte, že jsem viděla? Tmavou strašidelnou postavu. Když mi ale došlo, že zase jen fantazíruju, tak už to bylo dobré a mohla jsem jít statečně na wc.
Celé dny bych mohla chodit po lese, ale jak přijde noc, tak se sotva dokážu přinutit jít po silnici mezi poli natož mezi lesy. Ne že bych byla nějaký extrémní poseroutka, ale ten pocit nejistoty mě znepokojuje. Přece jen je v noci tma a nevidíme tak dobře jako ve dne, takže nás může kdeco překvapit. Na druhou stranu se mi ten strach trošičku líbí. Je to takový adrenalin, takže se někdy vyhecuju a jdu k lesu, ale samozřejmě zase moc daleko nedojdu. Mám noc ráda. Věci, které jsou vidět ve dne už vidět nejsou a naopak. Kdo třeba viděl sovu ve dne? :) (Nepočítám ty v zoologických zahradách apod.)


Psychologie

11. ledna 2014 v 20:11 Téma týdne
Psychologie zkoumá lidské chování, což podle mě nemůže být vůbec lehké. Každý z nás se chová jinak, i když určité základy máme společné. Zkoumá různé vztahy, reakce, psychiku (vlastně chování) člověka a vše okolo. Mým snem je studovat psychologii a být psycholožka, což mi přijde čím dál těžší a vzdálenější. Čím víc o tom slyším, tím více si myslím, že je to jen pro pár vyvolených, kteří mají alespoň předmět psychologie jednou do týdne na střední škole, což já bohužel nejsem. Kamarád mi říkal, že jeho spolužačka (gymplačka) se hlásí na školu, kde chce psychologii studovat a je to šíleně složité. Když je složitá už ta cesta se tam vůbec dostat, co teprve tam? No, i když.. mohlo by to být na druhou stranu lehčí. :D Uvidíme. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Mám ještě rok na rozhodování, tak snad přijdu na to, co bych pro to mohla udělat, aby nakonec moje snaha nepřišla na zmar.