Bílé vlasy, náhradní zuby..

13. února 2014 v 19:23 |  Téma týdne
Existuje někdo, kdo by se těšil na pohodovost stáří? V téhle době nejspíš ne, protože budeme pracovat až do smrti, takže si žádnou pohodu nejspíš neužijeme.
Ale vemte to takhle. Třeba se vše změní, do důchodu se zase bude chodit něco po padesátce, budete mít i nějaké ty peníze a nepříliš nároků, takže s důchodem v pohodě vyjdete a ještě vám zbude na rozmazlování vnoučat nebo alespoň koček. V 50 letech ještě budete dost čilí, zdraví, budete mít svého životního partnera, milované děti a roztomilá vnoučata. Budete se s nimi chtít někam podívat a budete mít ČAS! Jo, čas je to, co nám chybí teď. Tolik bychom toho ještě rádi viděli, ale i když máme nějaké ty ušetřené peníze, tak není kdy. Pořád se musí chodit do školy a do práce. Doma na nás čeká několik hodin další práce a někam jet? To můžeme málokdy.

Když vidím starý pár, jak se drží za ruce a smějí se od ucha k uchu, říkám si, jak je to krásné. Krásnější, než v mládí. Staří lidé si toho totiž více váží. Jim se může jen tak stát, že brzy zůstanou samy, nebo naopak oni budou ti, co opustí své milované. Proto si užívají jak to jen jde.
Většina staroušků se mi zdá být strašně milá. Nevím, jestli to je tím, jak jsou chatrní, nebo tací opravdu jsou. Babička už mi zůstala jen jedna, ale ta je vzorem všech starých lidí. Úžasná, milá, hodná, pohostinná, co nemá, to nedá a co má, to dá. Vypadá i docela šťastně, až na občasné bolesti zad, což ovšem může trápit i mladé. Já osobně se tedy na stáří docela těším. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama