Dnešní svět je k popukání

8. února 2014 v 19:52 |  Téma týdne
Jdete po ulici, vidíte dítě ve věku kolem 10 let a říkáte si, že je to určitě miláček rodičů. Ale opak je pravdou. Jen co zajde do parku, vytáhne krabičku cigaret, zapalovač a už jede. Večer se sejde s partou kamarádů (někteří budou starší) a budou pít alkohol. Kdyby tohle viděla jejich maminka či učitelka, nejspíš by valila oči. Možná, že i vy byste nevěřili svým očím, co to tam dělají. A to není všechno. Nejen, že si dovolují na své kamarádky, občas se jich i dotknou tam, kde by se to čekalo nejméně, ale ti nejdrsnější si takhle dovolují i na dívky o 5 let starší. Ne, neříkejte si, že přeháním. U některých jedinců to totiž takhle doopravdy je, víte? Ano, někteří z vás to vědí, protože jste se s tím také setkali, že? Vím, že je to už úplně "normální", ale pořád nad tím kroutím hlavou. Že s tím nikdo nic nedělá! Vždyť parkem prochází i policie a to si jich nevšimne? Nebo jim je to jedno?
Když mi bylo asi 12, seděla jsem s kámoškama na lavičce na opěradle. Zrovna šli okolo 2 policisté a hned nás seřvali, ať nesedíme na opěradle, ale normálně, nebo si to budeme čistit a natírat a kdo ví, co ještě. Samozřejmě, že jsme hned slezli a na opěradla si od té doby sedáme míň. Takže myslím, že kdyby to bylo jako dřív, nebylo by tolik malých dětí, které kouří, pijí alkohol a dovolují si i na starší. Ze starších měl dřív každý prcek respekt. Ale teď? Akorát se vám vysmějí.


Ať nemluvím jen o dnešní mládeži, rýpnu si také do politiků. Před volbami slibují hory doly, jak se nám povede líp, co všechno se zde změní, a my nevíme, kdo slibuje lepší budoucnost. Nakonec se dozvíme, že možná slibovali, ale nic z toho nehodlají udělat. Když už jo, tak jim to stejně jiná strana překazí, protože je silnější nebo spolu jdou do koalice a musejí se prostě shodnout. Takže pro nás obyčejné lidi neudělají zase nic. Chápu, že jim se žije skvěle. Od nás, co máme minimum, vybírají daně, aby si oni mohli žít jako na zámku. Možná, že ne jenom "jako", ale doopravdy.
Nevím, jestli bych se nechovala stejně jako oni, když bych měla tu možnost, nahrabat si peněz, až bych nevěděla co s nimi. Pořád jen doufám, že jsou i tací, kterým stačí méně a nemusejí se vozit po ostatních. Naopak jim uleví od nějakých daní a radši za to dostanou o milion nižší plat. To, co rodiče nevydělají za rok, oni vydělají za týden. To je ale nepoměr, že? Oni si nemají na co stěžovat. Oni můžou chodit každý den na večeři do drahé restaurace. Oni můžou mít drahé oblečení a auta. Ale my? Musíme se spokojit s nižší kvalitou, protože potřebujeme nakoupit za nižší cenu. Z platu našich obyčejných rodičů toho totiž moc nekoupíme. A politici se baví vesele dál.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 8. února 2014 v 20:21 | Reagovat

V podstatě nic nového. :D

2 Kate. Kate. | Web | 8. února 2014 v 21:05 | Reagovat

~super článek!:D:)
~ten úvodní obrázek!!:O

3 Janča Janča | 8. února 2014 v 21:10 | Reagovat

[2]: Děkujuu :)

4 Rose Violent Rose Violent | Web | 8. února 2014 v 21:34 | Reagovat

Politice nerozumím, takže k tomu se vyjadřovat nemůžu.

Ale třeba o tom respektu. Mně spíš vadí lidi v mém věku nebo o trochu mladší, které peskují děti třeba o dvě třídy níž, jen proto, že jsou mladší a mají je poslouchat. To nechápu. Něco jiného to je u toho, když jsou drzí na dospělého, rodiče, babičky, ale nevím, proč já bych měla buzerovat desetileté holky jen proto, že můžu. Neříkám, že když mi budou nadávat nechám si to líbit. Ale myslet si, že jim budu velet, protože mi je 16, to nechápu. Ale neříkám, že jsi taková ty, to samozřejmě ne. :) A s tím kouřením... Dobře to není no, ale většina lidí to zkusí (já zrovna ne, ale co už :D) a myslím si, že je to jejich blbost, nehledě na to, že to, že někdo kouří neznamená, že ty děti jsou hloupé nebo drzé. Navíc si myslím, že často za to můžou nějaké problémy doma. A jindy zvědavost, s tím nikdo nic neudělá. Akorát ti policajti by mohli, ale nepřijde mi to tak hrozné. Ať raději řeší vraždy a velké nezákonné věci než to, že dítě kouří, každý byl někdy malý... :)

5 Janča Janča | 9. února 2014 v 11:00 | Reagovat

[4]: Já vůbec neříkám, že by měl někdo někoho peskovat. Ale že jdou "malé" děti a začnou nadávat starším (ať už 16letým nebo dospělým), pořvávají na ně, chtějí po nich cigarety a když řeknou, že nemají, tak se jim vysmějí. Takhle jsem to myslela.
Kouřit jsem samozřejmě taky zkoušela, ale opravdu mi to nic nepřineslo, tak nevím, proč bych v tom měla pokračovat. Zkoušela jsem to ve 13, takže ty 10leté děti by mohly alespoň 3 roky ještě počkat. Mně vadí, že potkávám víc prcků s cigaretou, než dospělých, kteří si to můžou dovolit, víš? A taky neříkám, že když někdo kouří, tak to znamená, že je hloupý, ale alespoň u nás to u těch mladších takhle bohužel je. Omlouvám se těm, kteří jsou normální. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama