Duben 2014

Playlist

22. dubna 2014 v 20:33 Téma týdne
Každý z nás má rád určitou hudbu. Myslím, že ÚPLNĚ každý něco musí poslouchat. Ať už jsou to dechovky pro důchodce, soundtracky z her pro pařmeny, soundtracky z filmů pro filmové maniaky, popík pro mladé, metal pro tvrďáky či písničky z reklam, které se vám tak nějak samy vryjí do hlavy.
Nedokázala jsem pochopit, jak mohl můj brácha nesnášet hudbu. Jakoukoliv, fakt že jo! Pustila jsem si rádio, mohl se zbláznit. Začala jsem si zpívat, trhalo mu to uši (což se zas až tak nedivím :D). Prostě ani ň. Přitom naši pořád tvrdí, že má hudební sluch. To mě pletlo ještě víc. Ale teď už se naštěstí spravil. Nejspíš mu k tomu dopomohli spolužáci a hlavně ty herní soundtracky. Jojo, nebýt toho, tak je můj brácha stále nepochopitelný případ. Teď už docela poslouchá i Fajn rádio, na kterém s mamkou ujíždíme.

A teď už konečně těch pár slíbených songů:

Knihomolství

19. dubna 2014 v 9:45 Téma týdne
Wáu, konečně TT pro většinu lidí z blogu, že? Samozřejmě, že pravým knihomolem je jen hrstka z vás (ano, správně, já to zatím také nejsem), ale podle mého názoru snad každý, kdo bloguje, tak také čte. Ať už jen časopisy (dejme tomu třeba o vaření či autech) nebo krátké novely až po dlouhatánské romány na pokračování. Já osobně čtu takové do 300 stránek. Určitě bych přečetla i větší "bichle", ale když jdu narychlo do knihovny, tak si raději půjčím nějakou tu tenčí, protože vím, že se do ní ještě dnes pustím.


Proč si myslím, že bych mohla (brzy) patřit mezi knihomoly?
1) No, to je tak, že v mém okolí čte sotva 5 lidí. Nevím, jestli je to tak všude nebo prostě zrovna já mám tak tupé kamarády, kteří říkají, že číst je na nic.

2) Kdybych měla každý den čas a nemusela se učit do školy, tak bych každý den přečetla minimálně jednu knížku. To by bylo skvělé! Akorát nevím, jestli bych si ještě pořád měla co půjčovat. Při nejhorším bych začala znovu to, co jsem četla nebo bych přešla na jiný žánr. Teď mě prostě lákají snad jen romány. Ano, ano.. takové ty o zamilované dívce, do které se buď ten kluk také zamiluje, nebo jí ničí život. Všechno téměř na jedno brdo, ale ještě mě to neomrzelo.

3) Často taky čtu povinnou četbu a nedělá mi to žádný problém. Joo, když je ta knížka příšerně napsaná (znáte to, takové ty zastaralé výrazy, že nevíte, co každý druhý vůbec znamená) a ještě je dlouhá, tak to se mnou div nesekne, ale taky to nějak přelouskám.

4) Kdyby mi někdo dal za úkol přečíst knížku, která se mi vůbec jako dobrá nezdá, tak bych ji nejspíš stejně přečetla. Zkusit se má všechno. Nakonec by se mi to třeba i zalíbilo a přešla bych zase na něco jiného.

5) A na konec. Při knížkách se skvěle odreaguju. Někdy si třeba i zapláču nad smutným příběhem nemocné dívky, kterou všichni opovrhují, ale jindy se zase zasměju. Knížka vás dokáže tak skvěle vtáhnout do děje, že ani nemáte pojem o čase. Což se mi často stává osudným. Například toho mám spoustu naplánovaného, ale začnu ráno čtením a po chvíli zjistím, že už je vlastně oběd (který jsem ten den měla dělat já :D).

Tak knihomolství zdar!

Příklad knížky, co jsem právě četla a dost se mi líbila.


Sportování

13. dubna 2014 v 16:29 Deníček
Takže, přítel se rozhodl, že bude držet dietu, což mu podle mě moc nevychází. Ptala jsem se ho, jak si to vlastně představuje, protože on by se jídla jen tak nevzdal. Řekl mi, že omezí tučný jídla (kecy) a přestane pít energy drinky, kolu a podobný ****. Byla bych ráda, kdyby se držel alespoň tohohle, ale nevím, nevím. Tak jsme nějak náhodně nejspíš začali sportovat. Světe div se!
V sobotu k nám přijel a říkal, že by se rád projel na kole. Tak jsme šli vyndat kola, a že si zajedeme do vedlejší obce na zmrzku. Ale byla zavřená, takže jsme to trošku objeli do města, až se z toho vyklubaly 2 hodiny strávený jízdou na kole. Takhle "dlouho" už jsem dlouho nejela. :D Vždycky vytáhnu bráchu maximálně na hoďku, takže docela pokrok. Večer jsme si ještě zajeli do Tesca (tentokrát už autem :() pro basketbalovej míč a pálky na badminton. Chtěli jsme si jít hned zkusit zaházet u nás na hřiště, ale samozřejmě bylo obsazený, tak jsme už jen odpočívali.
Dneska jsme se chtěli jít ráno projít na trhy, ale pršelo, tak jsme jeli alespoň autem a obešli jsme, co se dalo. Odpoledne naštěstí vysvitlo sluníčko a konečně jsme mohli zkusit ten skvělej míč. Basket ani jeden z nás neumí (on teda trochu jo, ale já ani náhodou), takže to bylo docela vtipný, ale trošku jsme se i zapotili. Bylo to skvělý. Je zajímavý, že mám po sportu vždycky tak super pocit, ale přitom mě to nedokope k tomu, abych něco dělala alespoň každej druhej den. Ale teď už se musíme učit, tak jsme to brzo zabalili. Od čtvrtka budou prázdniny, tak to snad zase zopakujem a nezlenivíme do tý doby. Držte nám palce!


Téma týdne

7. dubna 2014 v 19:36 Téma týdne
WHAT? Zajímalo by mě, kdo teď vymýšlí téma týdne, protože mi to přijde pořád na jedno brdo. A ani jedno za nějaké 4 týdny mi opravdu nevyhovovalo. Nevím, jak ostatním, pro ty je to možná naopak skvělé a trefili se vám do vkusu, což závidím. Já teda nemám ani páru co na tohle vymyslet. Město v oblacích. Achjo, nějaké to snění a fantazírování. No jo, je fakt, že tím rozvíjíme naše schopnosti, ale opravdu mě nic nenapadá. Omlouvám se, že jsem to zařadila do TT, ale vážně mě zajímá názor ostatních. Jestli jsem jenom já poslední dobou nějaká bez fantazie, nebo se mi prostě jen tyhle témata nelíbí a nebo se mnou NĚKDO souhlasí.