Tajemný hlásek

17. června 2014 v 18:01 |  Téma týdne
Co bych to byla za člověka, kdybych neznala ten tajemný hlas v hlavě. Každý ho zná, každý ho má. Jen nevím, jestli ho mají i hluší lidé. Toť otázka. Já tedy osobně myslím, že ano, protože když si čtou, tak jim to ten hlas musí také předčítat jako všem ostatním. Kdyby si tenhle článek četl někdo hluchý nebo se zkušenostmi hluchých, napište mi prosím, jak to je.

A teď zpět k TT. Člověk je opravdu propracovaný tvor. Některá zvířata jsou také velmi inteligentní a úžasná, ale na lidskou bytost nemá nikdo. Pořád si představuji, jak se zrodil někdo (nebo něco), kdo vymyslel člověka. Vymyslel, jak bude vypadat, co bude umět, co bude moct, jaké bude mít funkce, jestli se bude moci sám rozhodovat nebo ne, co uvidí, uslyší, co všechno se dokáže naučit atd. Wow, to muselo dát práci. Proto také pravěcí lidé nebyli ještě tak dobří jako my a postupně se vyvíjíme.

Zase jsem vlastně poodešla od tématu, achjo. Takže HLASY V HLAVĚ. Co si pod tím představíte vy? Že je někdo "šouplý" a slyší různé hlasy, které neexistují? Že trpí samomluvou a nejsou ty hlasy už jen v hlavě, ale dokonce to slyší každý okolo? Nebo jste na tom podobně jako já a ihned si představíte ten hlásek, který vám tenhle článek právě čte. Nebýt jeho, tak bychom to asi museli číst nahlas, nebo bychom viděli prostě jen směsici písmenek, které by nám nedávaly žádný smysl. To by byl chaos. Nejen že bychom si nepřečetli nějaké články či knížky, ale dokonce ani upozornění třeba ve vlaku nebo na toaletách. Nebo je to jinak? Je ten "hlas" jen nějaký přídavek, který není důležitý? Kdo ví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adina Adina | Web | 17. června 2014 v 21:54 | Reagovat

Hodně dobrý téma na přemýšlení o tom, jestli hluší lidé mají "ten hlas" v hlavě. Ale četla jsem, že stejně jako "normální" lidé mluví ze spaní, tak němí rukama mluví ze spaní znakovou řečí, takže těžko říct jak to je

2 Janča Janča | 18. června 2014 v 12:53 | Reagovat

[1]: Děkuju za komentář :) to je hodně zajímavý, že ze spaní začnou máchat rukama. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama