Uvězněna ve vlastní kůži

22. července 2014 v 18:17 |  Téma týdne
Pokus o povídku, protože na tohle téma mě nic lepšího nenapadlo. O dívce, která si myslí, že chce být chlapcem, ale možná tomu tak úplně není.

Cítím se ve své kůži jako vězeň. Jsem v ní prostě uvězněná a nevím, co dál. Nejradši bych ji roztrhala a vlezla si do jiné. Do takové, kde bych se cítila dobře. Jako na správném místě. Jenže kde takovou najít? Možná ten kluk, co sedí za mnou, by mohl být dobrým tvorem na výměnu. Jenže to nejde. Achjo. Teď se budu trápit ještě víc. Mám s ním snad zavést řeč? Hm, zkusím to.
"Ahoj!" pokusím se o úsměv.
"Čau," řekne trochu zmateně, ale bez sebemenšího zájmu.
No to je teda situace. Sedím tu jak blázen otočená k cizímu chlapci a uvažuji nad tím, jaké by to bylo být jím. Proč chci vůbec navazovat kontakt s ÚPLNĚ cizím klukem, když se ve škole sotva bavím se spolužáky?! Dobře, zkusím to dál.
"Co to posloucháš?" zeptám se 'vesele'.
"Teď?" vyvalí na mě oči.
"Jasně."
"Red Lights od Tiesta, moji nejoblíbenější."
"Jé, tu mám taky ráda," trochu se nad ní zasním.
"Vážně?" mile se na mě usměje. Konečně!
"Jo! Můžu si přisednout a poslechnout si ji s tebou?" ptám se tak neohrabaně, div nekoktám.
"Jasně, pojď," podá mi sluchátko a pustí ji od začátku.
Ten je vážně milý. Takovým klukem bych chtěla být. Ale s tím nemůžu nic udělat. Docela se mi líbí. Že bych změnila svou téměř životní myšlenku o přeměně v kluka? Vždyť už od malička mám vlasy skoro na ježka, nosím klučičí oblečení a zásadně se nemaluju. To přece znamená, že nechci být holka! Nebo ne? Možná jsem jen dosud nepoznala nic dobrého na tom, být ženou. A teď to dobré sedí přímo VEDLE mě!
"Tak co? Líbí se ti tahle?" vyruší mě z přemýšlení, když začíná hrát nejmíň třetí skladba.
"Mmm, ta zní dobře. Ještě jsem ji neslyšela," odpovím pochvalně.
Ten má ale dobrý vkus. Konečně se chvíli cítím pohodově a tak nějak na správném místě. Že by to dokázal změnit jeden příjemný kluk, kterého vidím poprvé? Nechme se překvapit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama