Kouzelná země

5. srpna 2014 v 11:22 |  Téma týdne
Jednou bych chtěla navštívit kouzelnou zemi. Nejlépe nějakou jako třeba Alenka v říši divů (takže tu Říši divů) nebo třeba Narnii, do které bych se dostala skrz mou skříň, kterou bych ale nejdřív musela trošku vyklidit, aby se tam dalo projít. (:D) Nebo se dostat do předpředpředminulého století, kdy ještě byli králové, královny, princové, princezny, jejich služky, dvorní šašci apod., nosily se krásné dlouhé šaty s krajkami a všechno vypadalo tak nějak veseleji. Až na ty války. Do země, kde je válka bych se dostat nechtěla, ale ta by také nebyla tou kouzelnou, že. Takže jdu namáhat můj mozek dál a vzpomínat, jaké pohádky jsem viděla nebo četla a chtěla bych být na místě jejich hrdinů.


Vždycky mě lákaly takové ty země, kde jsou domy z perníku (toho k jídlu), cestičky posypané cukrem místo štěrku, lampy jako lízátka, lavičky z marcipánu atd. Ještě všechno v růžovém nádechu a bylo by to úžasné. Kdyby mi bylo 6 let. Teď už tolik na to sladké nejsem, stačí mi kousek a jsem přeslazená, takže při příchodu do takové země by to sice vypadalo nádherně, ale po chvíli by mi nejspíš bylo špatně. Tak jakou další zemi navštívit, když z mé nejkouzelnější představy jsem už vyrostla?


Mohla by to být nějaká, kde by byly na každém trávníku před každým domem květiny, nejlépe růže. Růže všech barev, květiny všech typů, to by byla krása. A hlavně voňavé, ale ne zase moc, aby z toho nebolela hlava. Pořád by bylo vše krásně rozkvetlé a zelené. Žádný podzim ani zima. Nejlepší by bylo asi jaro, aby nebylo takové vedro jako v létě. V této zemi by se jen procházelo. Tak dlouho, dokud by se došlo k různým druhům stromů. Procházelo by se lesem, kde by rostla spousta hub, že by měl každý dosytosti. Žili by zde jen milí lidé, kteří by měli rádi ostatní a bylo by zde tak fajn, až by to nakonec lezlo na nervy.


Tímto docházím k tomu, že by bylo krásné nějakou takovou zemi navštívit, ale rozhodně ne na ní začít bydlet. Škoda, zní to krásně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sarinka Sarinka | Web | 5. srpna 2014 v 12:19 | Reagovat

Tie obrázky sú úplne dokonalé :)

2 Em Zet Em Zet | Web | 5. srpna 2014 v 12:54 | Reagovat

Já bych v kouzelné zemi klidně a i žila. :D

3 Janča Janča | E-mail | 5. srpna 2014 v 18:57 | Reagovat

[1]: Nevím, co na to napsat, když jsou stažené z internetu a stačilo jen vybrat vhodný. :) :D

[2]: Vážně? Mě by určitě ta dokonalost brzo přestala bavit. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama