Dokážu si to představit!

16. ledna 2015 v 21:08 |  Téma týdne
Po docela dlouhé době se pokusím o další zajímavý článek, jak tu všude vídáme. Nejspíš s tímhle tématem není tak úplně možné odlišit se. Každý na něj má co napsat, ať už je to povídka, báseň, nebo článek o čemkoli - blogem počínaje, facebookem konče (podle jejich intenzity je možná facebook tím začátkem).

Jen si to zkuste představit. Tu pohodu bez všelijakých sociálních sítí, které nám zabírají tolik času. Ten stres, protože se budeme muset víc snažit psát různé práce a hledat pomůcky k práci, když nám internet nepomůže. Už žádný internet. Vidíte to prázdno? Prázdno našich životů, které zaplňuje z velké části internet. Ať už v práci, nebo ve škole. Ať už k psaní různých prací, nebo k zábavě. Téměř ke všemu je dnes potřebný internet. Ne, on není tak úplně potřebný. To my jsme si na něj tolik navykli, že bez něj se už ani neseznamujeme s lidmi. Bez něj si nedokážeme povídat. Bez něj nic nevíme. Bez něj nic neumíme. Bez něj se nezvládáme zabavit. A co filmy? No samozřejmě, že na filmy se díváme online nebo si je stahujeme, čímž jsme se opět dostali k používání internetu. Slouží nám k tolika věcem, že je až nemožné se mu v této době vyhnout. A jestli ano, tak myslím, že o to stejně nikdo nestojí.


Nikdo nestojí o život bez internetu? Vážně se tu nenajde jediný človíček, který by vrátil zpět své krásné staré časy, kdy netrávil několik hodin u počítače, z čehož jen bolí záda a za krkem? Já bych vážně moc chtěla vrátit zpátky ty časy, kdy měli internet jen mocnější a bohatší. Jo, ať tu klidně je, ale ne pro všechny. A kdo by ho občas na něco potřeboval, tak si za poplatek může dojít jednou za měsíc do knihovny. V tom vám nebráním. Ale žádné sociální sítě, kde si každý stěžuje, nebo se naopak vychloubá, fotí si všechno, na co narazí a neví, co by. Prosím, bez toho se přece obejdeme.


Já vím, k internetu patří samozřejmě i náš oblíbený blog.cz. A víte, co vám řeknu? Většina z nás by se smířila s tím, kdyby ho měla opustit. Je tolik lidí, kteří si občas nedokáží najít čas ani na jeden článek měsíčně, a tak by nevadilo, kdyby ta možnost, vypsat se zde, zmizela. Ještě pořád bychom měli papíry, mohli bychom si posílat dopisy, nebo to dokonce ostatním ŘÍCT NAHLAS. Možná mě za to teď ukamenujete, ale vážně si myslím, že bychom naše životy vyplnili i jinak, než psaním na blog.


Já mám zrovna co říkat s tím, jak mi vadí, že příliš užíváme internet, když ho téměř ke všemu zmíněnému taky používám, ale to se mi právě nelíbí. Říkáte si, ať s tím tedy přestanu? Jo, jenže to je opravdu těžké, když všichni ostatní k němu zůstanou upoutaní a já bych se tak odtrhla od celé skupiny a zůstala sama v koutě. Byla bych mimo obraz dění, vždyť už i zprávy jsou na internetu. Nikdo by se se mnou nebavil, všichni by si říkali, jak jsem divná, že nepoužívám internet v 21. století. A to je to - všichni si řeknou, že je přece 21. století, kdy jsou moderní technologie nezbytné, protože nežijeme v pravěku, kde se nepoužívala ani elektřina.

Víte, já bych do toho šla v případě, že by do toho šla alespoň polovina mého okolí. Jo, to už by šlo, nebyla bych divná, bylo by to půl na půl. A kdyby najednou internet přestal z ničeho nic "existovat"? Samozřejmě, že bych si dlouho zvykala, že nemůžu přijít ze školy, sednout k počítači, zapnout si facebook, psát si s přítelem a kamarády, zjišťovat tam, co je potřeba do školy, jít na blog, napsat nějakou úvahu, nebo se vypsat ze své nálady apod. Ale myslím, že by se nám po čase ulevilo. Pořád se říká, jak se v dnešní době lidé někam jenom hrnou a internet tomu přispívá. Třeba bychom trochu ubrali, protože by nám nepomáhal skvělý google, ale museli bychom přemýšlet a rozvíjet tak svůj mozek, což by chvíli trvalo a občas bychom si po té námaze mohli odpočinout. Zdravení lidí na ulici by bylo slušností a ne z důvodu, že si mě nedávno přidal na facebooku. Nebylo by tolik vztahů na dálku, kdy se ve většině případů lidé rozejdou, protože to nemohou ustát. Děti by věčně neseděly u počítače, kde se jim deformuje páteř, ale hrály by si s ostatními venku, scházely se, možná dělaly i nějaké průšvihy, ale to k tomu prostě patří patřilo. Možná by se i víc začalo chodit do hospod a zase bychom byli s přehledem jedničkou v žebříčku pití piva.

Berte tento článek s nadhledem, protože nevím, jaká by byla skutečnost, kdyby mě teď navždy odpojili od internetu. Ale vím, že bych se s tím dokázala poprat a možná bych i byla šťastnější. A věřte, že vy taky.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kubohavlo kubohavlo | 16. ledna 2015 v 22:24 | Reagovat

Pěkný blog! Bohužel nás internet tak pohltil, že se z něj velice těžko odchází...

2 M. M. | Web | 17. ledna 2015 v 18:56 | Reagovat

Krásny článok a úplne sa stotožňujem s tým, že keby sa teraz napr. ja odpojím od internetu, a ostatní by pokračovali, tak jednak by som bola úplne mimo diania, nevedela by som o nejakej udalosti, ktorá sa stala a všetci o nej hovoria, takže by som držala ústa ako hluchá dvere a hlavne by si všetci pomysleli, že som divná. Môj spolužiak nemá facebook a všetci kvôli tomu na neho poukazujú. Baví sa s málo ľuďmi a je dosť veľký introvert. Každý sa mu smeje, že čo on môže robiť doma a vo voľnom čase, ale práveže on má to, čomy nemáme a to je tá sloboda a voľnosť, ktorú nám internet nikdy nemôže dať. Bohužiaľ, spoločnosť nás prinúti ten internet používať, či už kvôli škole, pretože veľa vecí, čo potrebujem do školy, je na internete a ako by som k nim inak prišla?

3 Lotte Lotte | Web | 18. ledna 2015 v 21:48 | Reagovat

To je krasne napsano :) Souhlas

4 Infinity Infinity | Web | 18. ledna 2015 v 22:52 | Reagovat

To je úžasně sepsaný článek. Vážně skvělá úvaha, měl by se nad tím každý zamyslet přesně tak, jako ty. :-)
Já osobně bych se také jednoho dne bez internetu naučila žít. :)

5 Vivi Vivi | Web | 22. ledna 2015 v 7:12 | Reagovat

Máš pravdu, ostať teraz bez internetu by bolo ťažké ale ja som si dala nedávno záväzok , že budem denne na Facebooku len polhdinku aby som prečítala čo je nové a prípadne bola proste v dianí:)
a zrušila som v mobile messenger aby ma to tak nelákalo:)
A dúfam že raz príde deň ked zrušiacelý FB a vôbec všetky sociálne siete:)
Ale byť úplne bez internetu hmm bollo by to ťažké a hlavne blog a všetky informácie by mi strašne chýbali.
Napísala sito ale pekne, super úvaha:)

6 Elis Elis | Web | 24. ledna 2015 v 19:58 | Reagovat

Na internet si člověk může vypěstovat závislost, ale kdyby z nějakého důvodů nešel, tak si po bolestivém absťáku zase přivykneme žít bez něj... o tom to je,když nemusíme, nic nás k odmítnutí nedonutí, jedině se můžeme pokusit omezit čas tak strávený, ale víc nedosáhneme, když ho máme k dispozici...

7 Sugr Sugr | E-mail | Web | 26. ledna 2015 v 18:30 | Reagovat

Lidé se stali na internet odkázaní, smutné, ale taková je realita!:-(

8 Janča Janča | E-mail | Web | 26. ledna 2015 v 18:51 | Reagovat

[1]: Děkuju. :) Jojo, bohužel.

[2]: Přesně to je ten problém. Byli bychom úplně odpojení a divní, takže s tím nikdo nechce skončit a radši si všichni stěžujeme. Ale je fakt, že je na internetu taková spousta informací a potřebných věcí, že taky nevím, kde jinde bych je hledala.

[3]: Děkuju.

[4]: Děkuju :) jsem ráda, že je aspoň někdo, kdo si to aspoň dokáže představit.

[5]: To je dobrý krok, že jsi na facebooku méně a jednou ho třeba nebudeš potřebovat vůbec. Ale na internet asi budeme chodit všichni pořád.

[6]: Přesně tak, je to docela jako každá jiná závislost. Jenže internet nikdo jako něco špatného nebere a tak se z něj nesnažíme odcházet a zbavovat se této závislosti. Skvělý názor. :)

[7]: Bohužel souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama