Třeba žijeme ve snu

10. července 2015 v 14:33 |  Téma týdne
Občas si říkám, jestli celý den nesníme a v noci, když si myslíme, že sníme, tak třeba doopravdy žijeme. Můj život ve snu je mnohem zajímavější než ten opravdový. Některé věci bych zažít nechtěla, ale je fakt, že ve snu jsem snad nikdy nezemřela. Prý se to nemůže stát. Takže třeba opravdu žijeme ve snu a kdo v něm zemře, tak zemře i tady a teď - ve dne. Často, když jsem měla těžká období, snila jsem o tom, aby tohle nebyl ten pravý život. Aby to byl jen zlý sen, kde musím stále chodit do školy a potýkat se s každodenními problémy. Když se mi zdávaly úžasné sny, přála jsem si v nich žít. Být veselá a šťastná jako ve snech. Bohužel to tak ale asi není, i když nikdy to nebudeme moct říct s jistotou. Stejně tak, jako nemůžeme říct, co bude, až zemřeme.

Ti lidé, kteří byli na pokraji smrti, si jen mohou myslet, že něco viděli. Nebo se jim zdál právě ten sen, ve kterém zemřeli a po smrti se stalo to, v co věří. Ti, kteří si myslí, že je po životě tma, viděli v kómatu tmu a ti, kteří věří v další život, viděli, jak jdou na druhý břeh, kde to všechno pokračuje. Já chci věřit v posmrtný život. Všichni říkají, že je lepší. Že je to téměř ráj. Ale nikdo neví, jestli tam není hůř. Třeba je to takové peklo na zemi. Nikdo to nemůže vědět na sto procent. Ani vědci, bohužel.


Třeba teď v opravdovém životě spím a zdá se mi, jak píšu článek na blog a dívám se na televizi. Možná si v tom životě říkám, že je to pohodička, vlastně nic nedělám. Ale jindy je to téměř jako noční můra. Možná, že máme dokonce dva životy. Ten na zemi a ten ve snu. Opravdu nevím, který bych si vybrala. Ve snech na mě číhají nestvůry, před kterými nemůžu utéct a zachrání mě probuzení. Když bych to vzala tak, že je sen opravdový život, bylo by to tedy tak, že by mě honila příšera a jediným útěkem by bylo usnout? Občas je dobré, zamyslet se i nad takovými hloupostmi, které nemohou být skutečné, ale kdyby byly, bylo by to zajímavé. Kdo ví, co se stane za několik desítek let. Co nám vědci řeknou, nebo co zjistíme sami. Třeba právě teď všichni spíme a scházíme se ve snech na blogu. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 didslife didslife | Web | 19. července 2015 v 1:56 | Reagovat

Ako filozofia to má chybu len tú že ten komu sa nič nesníva by tým pádom nežil skutočne vôbec...ale si mi pripomenula že sa musím na blogu podeliť o jeden sen, asi to ale urobím až ráno. Skús si pozrieť niečo o astrálnom cestovaní, je to brutalita, ja som o tom začala čítať knihu včera (a to knihy obvikle nečítam) a zaujimavé je že som klikla cez jeden blog ktorý u mňa zanechal komentár práve na blog ktorý píše o veciach ktoré majú niaky súvis s tým čo mi ide hlavou...stáva sa to často aby to bola náhoda, sranda.

2 Infinity Infinity | Web | 24. července 2015 v 12:38 | Reagovat

To je hrozně hezká úvaha! Taky jsem nad něčím takovým už častokrát přemýšlela a myslím si, že něco na tom bude. Škoda, že se nejspíš nikdy nedozvíme, jak to je doopravdy. :/
Moc hezky napsaný článek, oceňuji úžasnou myšlenku toho celého, co jsi napsala. :)

3 Janča Janča | E-mail | 25. července 2015 v 14:44 | Reagovat

[1]: To máš sice pravdu, ale já věřím, že se každému něco zdá, jen si všechny sny nepamatujeme.. To jsi mi sem rovnou mohla napsat název knížky a ten blog! :D Ráda bych se podívala. :)

[2]: Vážně? Tak to moc děkuju. :) Já nad tím přemýšlím docela často a přijde mi to hrozně zajímavé, takže téma týdne mi akorát přihrálo do karet. :D Ale vážně by mě zajímalo, jestli to tak třeba není. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama