Jak (ne)hrotim zkouškový

8. ledna 2016 v 22:45 |  Deníček
Znáte to, první rok na vysoký, spousta neznámých věcí, neznámých lidí, učitelů, předmětů, akcí... Nevíte, kam skočit dřív. Nevíte, co se učit dřív. Až zjistíte, že vlastně nevíte vůbec nic. Nadáváte si, že jste se neučili průběžně, protože teď to prostě nemůžete dát. A ty, co si věřej, že to daj, jsou prostě divný. Asi nějaký šprti nebo tak něco. Nebo maj možná všechny testy od starších vysokoškoláků a teď to daj s přehledem, protože vědí, co se učit. Jenže když se k vám přece jen nějakej ten materiál na učení dostane, přijde vám, že je toho strašně moc. A když je to přímo test, kterej můžete dostat, tak si řeknete, že vám ale zrovna tenhle určitě nedaj a budete mít jinej, takže vám nezbyde, než se zase učit úplně všechno. Nebo se na to třeba vykašlete, naučíte se jen tohle a budete doufat, že to prostě "nějak" vyjde. Ostatně jako vždycky. Zatím to tak nějak dáváte, projeli jste si den před zkouškou vypracovanej soubor a pak to nějak natypujete. Nakonec to nebylo zas tak těžký, tak jak je možný, že to někdo nedal? To jsou tak hloupý? Nebo se na to ani nekoukli? No, je možný, že neměli ten soubor a nevěděli, co se učit zkráceně, aby to celý stihli. Tak jo, příště to třeba taky někomu pošlete a nebudete lakomý. Anebo taky ne. Ale vždyť vejška je celá o spolupráci a nebejt jí, tak by to nikdo nedal. Až na ty šprty, co to uměj, ještě než se k vám vůbec dostanou materiály. Po každý hotový zkoušce počítáte, jestli už máte ten potřebnej počet kreditů, kterej máte mít a stresujete se, když vám to furt nějak nevychází a ostatní už choděj vysmátý s tím, že těch 15 nasbírali během prvního tejdne. Hm, když je někdo dobrej a dá v předtermínu nejtěžší zkoušku, tak je to jasný. Říkáte si, jak jste hloupý, že jste tam taky nešli, protože když to dal ten a ten, tak byste to určitě dali taky. Jste naštvaný nejen na sebe, ale hlavně na všechny, který to dali a vy ještě zkoušku nemáte. Fakt nespravedlivý. Tak třeba nedaj něco jinýho, co vy jo. A pak na tom budete stejně. Ale kdo ví. Vždyť je ještě čas. A navíc, jsou 3 pokusy, tak to nebudete hned na začátku přece hrotit, ne? Nějaký předtermíny? Pche, na to vás ani nehne. Když se vám nebude chtít, tak se to možná naučíte až na ten poslední termín a budete prostě doufat, že to vyjde. Nic jinýho vám taky nezbejvá, žejo. Nebo vlastně jo, ještě si to můžete zapsat další rok. No tak to vůbec nemusíte s ničim spěchat. Možná to jen půjdete zkusit, a buď to vyjde, nebo ne. Příští rok je taky rok. A nebudete první ani poslední.

Ale teď vážně. Já ty zkoušky tak strašně hrotim, až se mi z toho zdaj děsivý sny. Buď zkoušku nestihnu, nebo ji prostě jen nezvládnu, anebo se mi zdaj úplně jiný levly snů, kde se všechno hroutí. Potom mám bejt v klidu a věřit, že to zvládnu, když se mi zdaj takový hrůzy. Měla jsem to štěstí (a znalosti), že jsem zatím všechno kromě volitelnýho předmětu zvládla, ale problém je, že to nejtěžší mě ještě čeká. Fakt se "těšim" na matiku, to bude bomba. Ale tu půlku bych tam nějak našmrdlat mohla. A u zbytku se budu modlit, že to nebude tak šílený, nebo se to ještě nějak zvládnu naučit. Ale občas mi přijde, že u zbytečných předmětů je toho šíleně moc a třeba angličtina je skoro zadarmo (i když ji spousta lidí nedala, ale furt maj ty další 2 pokusy). Snad to půjde hezky dál jako doteď a nebudu z toho moc šílet.

Všem, co teď máte zkouškový, píšete testy na uzavření pololetí, nebo už se připravujete na maturitu, přeju hodně štěstí a pevný nervy! A kdybyste to náhodou nezvládli, svět se nezboří.

Zdroj (tady to půjde i přečíst)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Al. Al. | Web | 12. ledna 2016 v 14:02 | Reagovat

Takový to, když si teda  tom prvním dlouhém odstavci přečtu o sobě :D. Nechápu, jak si někdo mohl dát předtermín, však já jsem ještě neuměla ani věci na zápočet a oni už mají naučený učivo na zkoušku? :O :D.
A já jsem na tom s matikou stejně. Nejtěžší předmět. Většina lidí se ani ke zkoušce nedostane, natož, aby ji potom udělala :D. Ale dle mých propočtů to, že ji neudělám teď ani v dalším semestru vůbec nevadí, protože pořád mám 40 kreditů na projití :D.

2 Janča Janča | 16. ledna 2016 v 12:51 | Reagovat

[1]: Myslim, že hodně lidí to má tak jako je v prvním odstavci. Jsou to takový ty typický fráze. :D Ale i tak jsou lidi rozdělený do několika táborů - jeden je jako ty, vy teprve děláte zápočty :D druhej je ten, co chodí na předtermíny a třetí zlatej střed, co má zápočet hotovej a o zkoušce jenom tak uvažuje, ale ještě teda radši počká. :D
S tou matikou to je fakt šílený, spousta lidí u nás neudělala zápočet a zkouška se taky daří málokomu.. Proto nechápu, jak ji kámoška mohla dát na první pokus. :D Blázen asi.
S těma kreditama to je fajn, taky tak jako tak projdu, takže naštěstí se to dá zvládnout. :D Teda pokud mi vyjde ten zbytek, což by měl.
Tak držím palce, ať se ti daří ať už teď, nebo v letňáku. :)

3 Leaness Leaness | Web | 19. ledna 2016 v 11:45 | Reagovat

Ahoj, Jani!
Držím ti pěsti a v duši prostě cejtím, že to dáš! Nedokážu si představit nával stresu vysokoškoláka - jestliže jednou budu vysokoškolák, tak budu neustále řvát a chytat se za vlasy. Ještě jednou držím pěsti a hlavně - nezbláznit se!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama