Takový ten pocit...

23. ledna 2016 v 12:05 |  Téma týdne
Taky máte občas ten pocit, že jste všechno zvorali? Nebo možná ne ani tak vy, ale všechno je špatně. Možná ne tak úplně všechno, ale fakt dost věcí. Ten pocit, kdy si řeknete, že jste se měli vydat jinou cestou. Že všechno mělo být jinak. Že to mohlo být lepší. Ale taky horší, kdo ví. Ale teď, v tenhle moment, je pro vás současný rozhodnutí špatný. Nebo ne tak úplně špatný, ale to horší. Je to vlastně taková druhá dobrá možnost. Ale to je právě to - DRUHÁ. První (nejlepší) jste vyměnili za druhou. 80 % štěstí jste vyměnili za 20 %, který vám tak nějak chyběly v tom, abyste se rozhodli pro možnost číslo 1. No jo, ale teď už s tím moc neuděláte, nebo jo? Něco možná jde změnit lehce. Opustit to, co je pro vás přítěží, pro co jste se vlastně ani rozhodovat neměli a měli jste být radši sami. Sami, ale šťastný. Něco sice změnit jde, ale je to těžký. Fakt moc těžký. V prvním roce školy to ještě jde změnit docela dobře, ale i tak. První semestr za váma, tak proč byste se hnali jinam. Jinam, kde se možná ani přes ten první nedostanete a budete chtít zpátky do starý školy. Zjistíte, že na nový jste úplně sami, že vám chyběj kámoši, pomoc od každýho, koho jste ve škole potkali, občas i fajn učitelé.. A na nový škole by tohle všechno vůbec být nemuselo. Jo, obor by vám sice seděl víc, ale zbytek byste nezvládali. Kdo ví, nikde nevíme, co by kdyby. Vždycky musíme obětovat jednu věc pro druhou. Fakt vždycky. Nemůžu si vybavit žádnou skutečnost, kdy bych se nemusela rozhodovat minimálně mezi dvěma možnostma. V jednu chvíli vám přijde lepší to, v druhou ale zase něco jinýho. Možná, že ta možnost, pro kterou jste se rozhodli je přece jen lepší než ta obětovaná. Ale to nikdy nezjistíme. Kdybysme neudělali tu největší chybu svýho života, možná by ten život byl úplně v háji. Ta jedna věc by třeba byla skvělá, ale zbytek by se hroutil. Nechali jste někoho odejít ze svýho života? A strašně moc vám chybí? Říkáte si, že to bylo to nejhorší, co jste mohli udělat? No, možná, že to bylo nejlepší rozhodnutí a vlastně vás to zachránilo. Třeba byste byli nešťastný a topili se. Takhle vás ještě pořád drží něco nad vodou. Taková ta naděje, že všechno nakonec bude dobrý. Že potkáte někoho, kdo vám převrátí život naruby a zase budete moct být šťastný. Ale možná, že právě teď šťastný jste, jen si to tak úplně neuvědomujete.
Ne každá chyba je chybou v pravým slova smyslu. Každej krok vedle může být tím správným krokem.

Tahle guma je dokonce v prodeji. Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate. Kate. | Web | 23. ledna 2016 v 13:16 | Reagovat

Zajímavé ..
Jak jsem to tak četla, tak bych na článek řekla jen jedno : Každý se musí řídit svým srdcem a tím, co cítí. :-)

2 listopadka51 listopadka51 | Web | 23. ledna 2016 v 13:44 | Reagovat

Mám ten pocit často, že jsem něco zvorala a kdybych mezi chybama měla hledat ty největší, asi bych nevěděla které to byly.

3 Janča Janča | 25. ledna 2016 v 11:35 | Reagovat

[1]: Ve většině případech jo, ale problém je, když to rozhodnutí srdcem je občas horší než mozkem. :D

[2]: Jojo, to máš pravdu. Občas toho je tolik, že nejde poznat ta nejhorší věc. Ale všechno špatný je pro něco dobrý. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama